مکتب کلاسیزم در ایران

مکتب کلاسیزم در ایران

به نظر شما این بیت شعر چقدر درسته؟ تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت. به نظر میاد که قدما خیلی هم بی اشتباه نبوده اند. آخه کجای این شعر درسته؟! توی این دوره که عقل همه به چشمشونه کی گفته که تن آدمی شریف است به جان آدمیت!. کاشکی مرحوم سهراب زنده بود تا وقتی می گفت "ساده باشیم" در جوابش می گفتم ساده باش ببینم کجا دو ریال تحویلت         می گیرن.

الآن نون توی کلاس گذاشتنه، چهار تا کلمه قلمبه سلمبه با یه دست کت وشلوار ویه شیشه ادکلن و احیانا یه کیف سامسونت کفایت میکنه. ترجیحا میتونین از کلمات انگلیسی به معادل فارسیشون استفاده کنین. استفاده از مباحث سیاسی در صورت امکان خیلی کمکتون میکنه و برای غنای کار میتونین به چند تا شخصیت سیاسی هم توهین کنین و عنوان کنین که با نظام مشکل دارن که البته این بخش کار خیلی توصیه نمیشه.

خانومای محترم که در مورد پوشش ونوع آرایششون من اصلا نمی تونم نظر بدم چون اصلا توی چنین جایگاهی نیستم ولی گلوبند ودست بندای آنچنانی خیلی میتونه اثر گذار باشه که در صورت وجود مشکلات مالی با بدلیجات میشه این معضل که البته بخش کوچکی از جامعه با آن دست به گریبان شده  را حل کرد. صحبت درباره جشن عقد وعروسی های 100 میلیون تومان به بالا و ویلای عمو و دایی اینا و هتل فلان و سفر به کشورای خارجی بخصوص آمریکای جهانخوار و انگلیس و فرانسه استعمارگر خیلی خیلی میتونه موثر باشه. در حین مذاکرات ممکنه طرف بحث را به سمت ورزش منحرف کنه و بگه که کلاس آیروبیک میره اصلا اشکالی نداره شما بگین کلاس یوگا  میرین و تازه برای تمدد اعصاب معلم خصوصی تار گرفتین و تار هم میزنین!. اگه غذای شرکت را دوست ندارین یا اصلا میلی به غذا ندارین بگین که رژیم گرفتین چون بدنتون داره از  فرم خارج میشه.

در اینجا میخام یه بحث جدی با آقا پسرا و دختر خانومای مجرد داشته باشم. اگه یه دختر خانوم مجرد هستین همیشه در مورد خواستگارای فراوونی که دارن پاشنه در خونتون را میکنن حرف بزنین و بگین که کار به جایی رسیده که  همسایه ها هم از این همه  خواستگار شاکی شدن، تاکید میکنم اصلا مهم نیست که کسی در خونه شما را زده یا نزده مهم کلاس گذاشتنه. در واقع کلاس مثل مهریه می مونه کی داده کی گرفته!. البته خبرها حاکی از اینه که هر کسی مهریه تقبل کرده تا قرون آخرش را از توی دماغش در آوردن.آ قا  پسرای مجرد هم که کسی بهشون زن نمیده کافیه درباره دخترایی که پدرشون کارخانه دارن  و فلان بازاری فرش فروش و اینکه دست رد به سینش دخترش  زدن صحبت کنند. اختلاف طبقاتی، اختلاف فرهنگی، عدم درک متقابل و چیزایی از این دست که نمیدونم چی هستن ولی میگن بده را میتونن  هر دو جنس استفاده کنن.

آخر کلام اینکه اگه این مقاله چاپ بشه منم میتونم باهاش کلاس بذارم!!! .

 

ایمان چگونیان

13آذرماه 1388

/ 0 نظر / 65 بازدید